Birger Kaipiainen keramikfat

Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat
Birger Kaipiainen keramikfat

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BIRGER KAIPIAINEN, fat, Arabia, Finland, glaserat stensgods med dekor av kärlekspar, signerad Kaipiainen, samt, monogramsignerad undertill BK, daterad 1944, ca 39x37 cm

Ingår i tema-auktionen Nordisk Design

669168

2019-08-31