Birger Kaipiainen keramikfat
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, fat, Arabia, Finland, glaserat stensgods med dekor av kärlekspar, signerad Kaipiainen, samt, monogramsignerad undertill BK, daterad 1944, ca 39x37 cm
Ingår i tema-auktionen Nordisk Design
669168
2019-08-31