Skedar 14 stycken i silver

Skedar 14 stycken i silver
Skedar 14 stycken i silver
Skedar 14 stycken i silver
Skedar 14 stycken i silver
Skedar 14 stycken i silver
Skedar 14 stycken i silver
Skedar 14 stycken i silver
Skedar 14 stycken i silver

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKEDAR, 14 st, silver, bestående av: 4 st skedar L Larson & Co 1855, 6 st skedar A Lundqvist 1845, 2 st I Wahlström 1836 samt 2 st A Edborg, otydliga årsstämplar, längder ca 22 cm, total vikt ca 1017g

Proveniens: Bengt Janssons samlingar

Repor, gravyr förekommer

669176

2019-08-30