Spegel gustaviansk
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, 1700-talets slut, gustaviansk, dekor av pärlstav, bandfläta samt medaljonger, krön med urna flankerad av ymnighetshorn, höjd ca 148x58 cm
Senare förgyllning, omarbetad, slitage, färgbortfall, krönet med skador och lagningar, senare glas
669196
2019-08-24