Besticksuppsättning Anders Isleben och Wedewåg

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BESTICK, 48 dlr, bestående av: 12 matgafflar, 12 dessertgafflar, 12 dessertknivar Anders Isleben Norrköping 1804, silver med träskaft, 12 matknivar med järnblad, varav 8 st stämplade wedewåg, längder 15-26 cm

Proveniens: Bengt Janssons samlingar

Skador, slitage, monogram

669227

2019-08-30