Besticksuppsättning Anders Isleben och Wedewåg
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BESTICK, 48 dlr, bestående av: 12 matgafflar, 12 dessertgafflar, 12 dessertknivar Anders Isleben Norrköping 1804, silver med träskaft, 12 matknivar med järnblad, varav 8 st stämplade wedewåg, längder 15-26 cm
Proveniens: Bengt Janssons samlingar
Skador, slitage, monogram
669227
2019-08-30