Kalkar Johan Petter Fagerström

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KALKAR, 2 st., tenn, stämplade Johan Petter Fagerström (mästare i Kalmar 1798-1838), Kalmar 1818 & 1819, höjd ca 10 cm

Proveniens: Bengt Janssons samlingar

Skada, slitage

669410

2019-08-30