Skrivskåp 1700-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVSKÅP, 1700-tal, 2 dlr, fanérat i alm, beslag i mässing, inredning med svarvade dragknoppar i ben, höjd ca 214, 98 cm, nyckel till snedklaff finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Lennartsnäs Slott, Näs socken, Uppsala län
Senare beslag, smärre fanérskador och torrsprickor, en kortsida med fanérbortfall, överdel saknar nyckel
669456
2019-08-24