Skrivskåp 1700-tal

Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal
Skrivskåp 1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKRIVSKÅP, 1700-tal, 2 dlr, fanérat i alm, beslag i mässing, inredning med svarvade dragknoppar i ben, höjd ca 214, 98 cm, nyckel till snedklaff finns att avhämta vid Utlämningen

PROVENIENS: Lennartsnäs Slott, Näs socken, Uppsala län

Senare beslag, smärre fanérskador och torrsprickor, en kortsida med fanérbortfall, överdel saknar nyckel

669456

2019-08-24