Württembergische Metallwarenfabrik bålskål
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, bålskål, tidigt 1900-tal, jugend, stomme och lock i nysilver, lös insatsskål i klarglas, undertill stämplad "WMFB", locket med gravyr "Till Anna på 50-årsdagen", höjd ca 31 cm
Smärre åldersrelaterat slitage
669471
2019-08-22