Württembergische Metallwarenfabrik bålskål

Klubbat för:

2 000 SEK

2 000 SEK

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, bålskål, tidigt 1900-tal, jugend, stomme och lock i nysilver, lös insatsskål i klarglas, undertill stämplad "WMFB", locket med gravyr "Till Anna på 50-årsdagen", höjd ca 31 cm

Smärre åldersrelaterat slitage

669471

2019-08-22