Sked 1700-tal

Sked 1700-tal
Sked 1700-tal
Sked 1700-tal
Sked 1700-tal
Sked 1700-tal
Sked 1700-tal
Sked 1700-tal
Sked 1700-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKED, 1700-tal, rokoko, sannolikt Tyskland, dekor av rosor och rocailler, baktill graverade initialer GF och WM samt årtalet 1786, otydliga stämplar, längd ca 20,5 cm, vikt 43 g

669518

2019-08-23