Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, 1800-talets början, bronserad och målad, dekor av bla girlander samt fleuroner, med otydlig stämpel, höjd ca 52x29 cm

Kompletterad, renoverad, slitage, senare målning och bronsering, senare bakstycke, lagningar, glaset med fläckar, ställvis förlust av färg, bronsering och dekorelementer, krakelyr

669541

2019-08-28