Spegel sengustaviansk
Klubbat för:
1 600 SEK
1 500 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, 1800-talets början, bronserad och målad, dekor av bla girlander samt fleuroner, med otydlig stämpel, höjd ca 52x29 cm
Kompletterad, renoverad, slitage, senare målning och bronsering, senare bakstycke, lagningar, glaset med fläckar, ställvis förlust av färg, bronsering och dekorelementer, krakelyr
669541
2019-08-28