Saltkar Kina Famille verte Kangxi
Klubbat för:
2 400 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
SALTKAR, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), famille verte, oval form, konturerad kant, dekor av fågel vid blommor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, längd ca 11, höjd ca 3 cm
Kuntoraportti
Slitage, glasyrnagg
669546
Päivämäärä:
2019-08-24