Saltkar Kina Famille verte Kangxi

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

SALTKAR, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), famille verte, oval form, konturerad kant, dekor av fågel vid blommor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, längd ca 11, höjd ca 3 cm

Kuntoraportti

Slitage, glasyrnagg

669546

Päivämäärä:

2019-08-24