Bergere en gondole

Bergere en gondole
Bergere en gondole
Bergere en gondole
Bergere en gondole
Bergere en gondole
Bergere en gondole
Bergere en gondole
Bergere en gondole
Bergere en gondole
Bergere en gondole

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BERGERE EN GONDOLE, 1 par, 1800-tal, Louis XVI stil, träskuren dekor med hörnfleuroner, ben med rafflad dekor, bemålade i vitttt, blomstermönstrat klädsel, sitthöjd ca 46 cm

Slitage, senare målade, förlust av färg, torrsprickor, senare klädsel, kompletterade, renoverade, spår av trämask, fläckar

669548

2019-08-23