Tallrikar 1 par 1700-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor i famille verte av kruka med pinjeträd och lingzhisvampar, diameter ca 22,5 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
En tallrik med lagning. Nagg
669766
2019-09-29