Tallrikar 1 par 1700-tal

Tallrikar 1 par 1700-tal
Tallrikar 1 par 1700-tal
Tallrikar 1 par 1700-tal
Tallrikar 1 par 1700-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor i famille verte av kruka med pinjeträd och lingzhisvampar, diameter ca 22,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

En tallrik med lagning. Nagg

669766

2019-09-29