Tekanna Kina
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, 1900-talets början, globulär form, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, botten med sigillmärke, hänklar i metall, höjd ca 10 cm
Nagg, slitage
669832
2019-08-27