Dagbädd
Klubbat för:
2 200 SEK
2 000 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets första hälft, sidor i rotting, klädd i Josef Franks textil "Tournai" för Firma Svenskt Tenn, lös övre madrass, undre madrass kan lyftas, mindre förvaringsutrymme under metallresåren, sitthöjd ca 47, 195x75 cm
Bruksslitage, rotting släppt på ena sidan gaveln, rotting löst på andra gaveln, kraftig slitage på textilen samt knapparna
669915
2019-08-25