Dagbädd

Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd
Dagbädd

Klubbat för:

2 200 SEK

2 000 SEK

DAGBÄDD, 1900-talets första hälft, sidor i rotting, klädd i Josef Franks textil "Tournai" för Firma Svenskt Tenn, lös övre madrass, undre madrass kan lyftas, mindre förvaringsutrymme under metallresåren, sitthöjd ca 47, 195x75 cm

Bruksslitage, rotting släppt på ena sidan gaveln, rotting löst på andra gaveln, kraftig slitage på textilen samt knapparna

669915

2019-08-25