Skål 3371 av Tapio Wirkkala

Skål 3371 av Tapio Wirkkala
Skål 3371 av Tapio Wirkkala
Skål 3371 av Tapio Wirkkala
Skål 3371 av Tapio Wirkkala
Skål 3371 av Tapio Wirkkala
Skål 3371 av Tapio Wirkkala
Skål 3371 av Tapio Wirkkala
Skål 3371 av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

460 EUR

Utropspris

300 EUR

TAPIO WIRKKALA, skål, modell 3371, signerad Tapio Wirkkla, Iittala -55, formgjuten kristall, slipad, bredd 15,5 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Ingår i temaauktionen Nordisk design

670011

2019-08-28