Alvar Aalto matbord
Klubbat för:
240 EUR
Utropspris
300 EUR
ALVAR AALTO, bord, modell Y 85, Artek, 1900-talets mitt,
lackerad björkstomme med Y-fot, skivan i teakfaner, längd 76x76 cm, höjd 56 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Ingår i temaauktionen Nordisk design
Slitage
670013
2019-08-28