Glasskål av Kaj Franck

Glasskål av Kaj Franck
Glasskål av Kaj Franck
Glasskål av Kaj Franck
Glasskål av Kaj Franck
Glasskål av Kaj Franck
Glasskål av Kaj Franck

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

200 EUR

KAJ FRANCK, skål, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö, gråblått glas med klar kant, diameter 13,5 cm, höjd 8,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Ingår i temaauktionen Nordisk design

670016

2019-08-28