Blues-vas av Timo Sarpaneva

Blues-vas av Timo Sarpaneva
Blues-vas av Timo Sarpaneva
Blues-vas av Timo Sarpaneva
Blues-vas av Timo Sarpaneva
Blues-vas av Timo Sarpaneva
Blues-vas av Timo Sarpaneva
Blues-vas av Timo Sarpaneva
Blues-vas av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

300 EUR

Utropspris

300 EUR

TIMO SARPANEVA, vas, "Blues", signerad Timo Sapraneva 48/1985, Iittala, höjd 32 cm, diameter ca 25 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Ingår i temaauktionen Nordisk design

670017

2019-08-28