Finlandia-vas av Timo Sarpaneva
Klubbat för:
200 EUR
Utropspris
300 EUR
TIMO SARPANEVA, vas, "Finlandia-serien", signerad Timo Sarpaneva, Iittala 1960-tal, klart glas, blåst i träform, höjd 36 cm, diameter 19,5 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Ingår i temaauktionen Nordisk design
670020
2019-08-28