Finlandia-vas av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

300 EUR

TIMO SARPANEVA, vas, "Finlandia-serien", signerad Timo Sarpaneva, Iittala 1960-tal, klart glas, blåst i träform, höjd 36 cm, diameter 19,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Ingår i temaauktionen Nordisk design

670020

2019-08-28