Pantareuna-skålar av Timo Sarpaneva
Klubbat för:
100 EUR
Utropspris
200 EUR
TIMO SARPANEVA, skålar, 2 st, "Pantareuna", signerad Timo Sarpaneva - 302 och - Iittala -52, mörkblått glas, diameter 16,5-22 cm, höjd 12-15 cm.
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Ingår i temaauktionen Nordisk design
670021
2019-08-28