Keramikskål av Toini Muona

Keramikskål av Toini Muona
Keramikskål av Toini Muona
Keramikskål av Toini Muona
Keramikskål av Toini Muona
Keramikskål av Toini Muona
Keramikskål av Toini Muona
Keramikskål av Toini Muona
Keramikskål av Toini Muona

Klubbat för:

75 EUR

Utropspris

150 EUR

TOINI MUONA, skål, keramik, signerad TM, 1940-tal, brun glasyr, höjd 8,5 cm, diameter 11,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Ingår i temaauktionen Nordisk design

670024

2019-08-28