Ljusstakar av Bertel Gardberg
Klubbat för:
160 EUR
Utropspris
200 EUR
BERTEL GARDBERG, ljusstakar, ett par, mässing, stämplade Gardberg 1951, egen verkstad i Helsingfors,
längd 12 cm, bredd 10,5 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Ingår i temaauktionen Nordisk design
Patinerade
670025
2019-08-28