Sidobord A86 av Alvar Aalto

Sidobord  A86 av Alvar Aalto
Sidobord  A86 av Alvar Aalto
Sidobord  A86 av Alvar Aalto
Sidobord  A86 av Alvar Aalto
Sidobord  A86 av Alvar Aalto
Sidobord  A86 av Alvar Aalto

Klubbat för:

220 EUR

Utropspris

200 EUR

ALVAR AALTO, sidobord, modell A86, Artek 1930-/40-tal, brunlackerad björk, höjd 57 cm, bredd 41 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Ingår i temaauktionen Nordisk design

Slitage

670026

2019-08-28