Konstglas av Oiva Toikka

Konstglas av Oiva Toikka
Konstglas av Oiva Toikka
Konstglas av Oiva Toikka
Konstglas av Oiva Toikka
Konstglas av Oiva Toikka
Konstglas av Oiva Toikka

Klubbat för:

110 EUR

Utropspris

200 EUR

OIVA TOIKKA, glasskulptur, "Riippu", signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö, 1970-tal, klart glas och vit filigranblomma, höjd 30 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Ingår i temaauktionen Nordisk design

670027

2019-08-28