Konstglas av Oiva Toikka
Klubbat för:
110 EUR
Utropspris
200 EUR
OIVA TOIKKA, glasskulptur, "Riippu", signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö, 1970-tal, klart glas och vit filigranblomma, höjd 30 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Ingår i temaauktionen Nordisk design
670027
2019-08-28