Royal Copenhagen matservisdelar

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, matservisdelar, 38 dlr, "Musselmalet", bestående av 9 st serveringsfat i varierande modeller (2 st. 552, 2 st. 701, 666, 533, 233, 2 st 613), 7 st serveringsskålar i varierande modeller (2 st 511, 708, 140, 557, 2 st 512) 4 assietter (573), såsskål (587), 8 askfat i varierande modeller ( 6 st 504, 2 st 2184) 6 salt- och pepperkar i varierande modeller (3 st 711, 712 och 407 resp 480), tekanna (257), sockerskål (239), ytterfoder (126)

Delvis andra och tredje sortering, ytterfoder med skador och lagning, 2 proppar till saltkar saknas

670107

2019-08-27