Salt- och senapsset silver

Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver
Salt- och senapsset silver

Klubbat för:

4 000 SEK

4 000 SEK

CG HALLBERG, salt- och senapsset i schatull, 10+2 delar, barockstil, silver, insatser av glas, stämplat 1908, bestående av 6 saltkar, 1 senapsstop, 3 skedar samt 2 ej tillhörande skedar i silver, graverad dekor samt dekor av äldre mynt, vikt exkl glasinsatser ca 250 g

Bruksslitage, ärgningar, senapsstopet utan glasinsats

670124

2019-08-25