Kaffekvarnar

Kaffekvarnar
Kaffekvarnar
Kaffekvarnar
Kaffekvarnar
Kaffekvarnar
Kaffekvarnar
Kaffekvarnar
Kaffekvarnar

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KAFFEKVARNAR (4), 1 kaffekvarn från C. Alb. Nilsson, Eskilstuna, ca 1890-1920, 1 från Tix, av Carl Ramstedt, ca 1900-1915, 1 från Peugeot, Frankrike, tidigt 1900-tal, 1 av märket Dienes, 1900-talets första hälft, höjd 12-21 cm

Torrspricka, smuts, slitage

670156

2019-08-25