Simon & Halbig flickdocka

Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIMON & HALBIG BISQUI FLICKDOCKA, 1880-90-tal, huvud med sköld s.k bald head, märkt framtill "S 8 H", med insatta fasta bruna ögon, sluten rödmålad mun, hål för örhängen, blond hårperuk, kropp i stoppat tyg med halvarmar i biqui samt halvben i glasetat porslin, klädd i kjol, väst och hätta, längd ca 50 cm
PROVENIENS: Stopalo

En tumme samt ett ben skadat, klädsel med slitage

670245

2019-10-26