Recknagel flickdocka
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RECKNAGEL BISQUI FLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt "1914, DEP, R4A", med insatta bruna blundögon, öppen mun med tänder, ögonffransar, brun mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, klädd i röd klänning, läng ca 52 cm
PROVENIENS: Stopalo
Händer och fötter med skador, kläder med slitage , ögolocksfärg med smärre skador
670259
2019-10-26