Recknagel flickdocka

Recknagel flickdocka
Recknagel flickdocka
Recknagel flickdocka
Recknagel flickdocka
Recknagel flickdocka
Recknagel flickdocka
Recknagel flickdocka
Recknagel flickdocka
Recknagel flickdocka
Recknagel flickdocka

Klubbat för:

1 700 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

RECKNAGEL BISQUI FLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt "1914, DEP, R4A", med insatta bruna blundögon, öppen mun med tänder, ögonffransar, brun mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, klädd i röd klänning, läng ca 52 cm
PROVENIENS: Stopalo

Zustandsbeschreibung

Händer och fötter med skador, kläder med slitage , ögolocksfärg med smärre skador

670259

2019-10-26