Armand Marseille flickdocka
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
ARMAND MARSEILLE BISKVI FLICKDOCKA, 1900-10--tal, huvud märkt "Made in Germany, Armand Marseille, 390n, D.R.G.M 246/1, A 11 M", insatta bruna blundögon i glas, öppen mun med 4 tänder, grop i hakan, blond mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, klädd i vit hätta, haklapp, längd ca 71 cm
PROVENIENS: Stopalo
En fot med skadad stortå, kroppen med smärre slitage
670301
2019-10-26