Lanternor koppar
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
LANTERNOR, 2 st., 1900-talets andra hälft, (babord och styrbord), koppar, invändigt med fotogenlampor, etikettmärkta Maririm Helsingfors, höjd ca 36 cm
Den ena med bucklor och stötskada, ett brännarglas saknas
670320
2019-08-28