Porslin, 3 del, Kina, 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

800 SEK

TERRIN MED LOCK, KANNA, SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, terrinens diameter 23, kannans höjd 10, skålens längd 18 cm

Slitage, terrinen med bottennagg, något mynningsnagg, skålen med nagg.

670374

2019-08-27