Silver (4 dlr)
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SILVER, (4) bestående av 1 bägare, 1 liten bägare, 1 ströare, 1 ljusstake, bägare: SS, Svensson Sven Adam, 1908, höjd ca 14 cm, ca 173g, lilla bägare AFA, Abbeus A, 1945, Stockholm, höjd ca 4,5 cm, ca 27g, ströare: England, Birmingham, 1800-tal, höjd ca 10 cm, ca 34g, ljusstake: MGAB, Markströms Guldsmeds Ab K G, 1964, fylld botten, höjd ca 24,5, totalvikt (exkl. ljusstake) ca 234 g
Slitage, smärre bucklor, oxidering
670409
2019-08-27