Silver (4 dlr)

Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)
Silver (4 dlr)

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SILVER, (4) bestående av 1 bägare, 1 liten bägare, 1 ströare, 1 ljusstake, bägare: SS, Svensson Sven Adam, 1908, höjd ca 14 cm, ca 173g, lilla bägare AFA, Abbeus A, 1945, Stockholm, höjd ca 4,5 cm, ca 27g, ströare: England, Birmingham, 1800-tal, höjd ca 10 cm, ca 34g, ljusstake: MGAB, Markströms Guldsmeds Ab K G, 1964, fylld botten, höjd ca 24,5, totalvikt (exkl. ljusstake) ca 234 g

Slitage, smärre bucklor, oxidering

670409

2019-08-27