Esther Salmson teckning
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ESTHER SALMSON (1877-1966): (4) teckningar, motiv med flicka gående på byväg, signerad, porträtt av pojke i mössa, signerad Arild juli 1897 (samt svårläst text), flicka som sitter med knäppta händer, signerad samt daterad Arild 15/7 97, pojke signerad samt daterad 22/7 97, svart, vit och rödkrita, storlek ca 63x48
Hål efter stift, veck, fläckar, gulnader och slitage
670430
2019-08-27