Stolar empirestil
Klubbat för:
2 800 SEK
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1800-talets mitt, empirestil, svartbemålade med rottingsits, rygg med dekor av klassisk gudinna som håller en i mässing, sitthöjd ca 48 cm
En rottingsits har gjorts om, renoverade, senare bemålade, lagningar, rotting med några skador
670481
2019-08-26