Orientalika

Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika

Klubbat för:

450 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

ORIENTALIKA (7) 1900-tal, bl a Kina och Indiens, pänne i form av drake, jade (nefrit) penselburk i form av buddha, kuren i trä, elefantfamilj, alabaster, kvinnofigur, brons, fabeldjur, skuret i trä, Shiva lingam, steatit, ryttare på oxe, alabaster, fabeldjurets längd ca 28, jadespännets diameter 5 cm

Kuntoraportti

Åldersrelaterat slitage, nagg, torrsprickor

670492

Päivämäärä:

2019-08-26