Gustavsberg ´´Blå Blom´´ kaffeservisdelar
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
GUSTAVSBERG/ RÖRSTRAND, Blå Blom, kaffeservisdelar, 25 dlr, 1900-tal, benporslin, bestående av: 5 kaffekoppar med fat, 12 övriga kaffefat, 6 tefat, 1 sockerskål med lock, 1 kaffekanna utan lock, höjd ca 16.5 cm
Varierande ålder/ tillverkningsperiod, ställvis mindre missfärgningar, sockerskål med en nagg, några enstaka nagg kan förekomma
670513
2019-08-26