Snurrfåtölj med pall 1970-tal

Snurrfåtölj med pall 1970-tal
Snurrfåtölj med pall 1970-tal
Snurrfåtölj med pall 1970-tal
Snurrfåtölj med pall 1970-tal
Snurrfåtölj med pall 1970-tal
Snurrfåtölj med pall 1970-tal
Snurrfåtölj med pall 1970-tal
Snurrfåtölj med pall 1970-tal
Snurrfåtölj med pall 1970-tal
Snurrfåtölj med pall 1970-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LENNART BENDER, snurrfåtölj samt fotpall, "Partner", stome med fast textilklädsel, knapphäftad helplymå i mönstrad textil, snurr- och vippfunktion, fyrpassfot i aluminium, 1970-tal, Ulferts, Tibro, höjd ca 88, sitthöjd 42 cm, fotpallen med fyrpassfot i förkromad stålplåt, höjd ca 37, 65 x 55 cm

Slitage, klädseln ställvis kraftigt sliten/skadad

670568

2019-08-26