B
2019-08-26
670665
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BØRGE MOGENSEN, soffa, modell 2212, 2-sits, stomme med fast klädsel i rödbrunt skinn, lösa skinnplymåer, Fredericia Stolefabrik, Danmark, formgiven 1963, detta exemplar 1980-tal, längd 158, sitthöjd ca 40 cm
Bruksslitage/patina, hårdare slitage på plymåerna