Chokladservis 3 delar silver
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHOKLADSERVIS, 3 delar, silver, GAB, Stockholm, 1934-1935, hexagonal form, svärtade trädetaljer, två delar invändigt förgyllda, höjd ca 4-13 cm, vikt ca 433 g
Svärtade delar med lättare slitage. Mindre kanna med mindre stötskada utmed ovankant.
670700
2019-09-01