Chokladservis 3 delar silver

Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver
Chokladservis 3 delar silver

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

CHOKLADSERVIS, 3 delar, silver, GAB, Stockholm, 1934-1935, hexagonal form, svärtade trädetaljer, två delar invändigt förgyllda, höjd ca 4-13 cm, vikt ca 433 g

Svärtade delar med lättare slitage. Mindre kanna med mindre stötskada utmed ovankant.

670700

2019-09-01