Silverbestick Chipendale samt. Svensk

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BESTICK, 30+6 dlr, silver, 1950-tal, modell "Chipendale" samt. "Svensk", bestående av: 6 matknivar, 4 förrättsknivar, 7 teskedar, 6 kaffeskedar, 6 matgafflar, förrättsgaffel samt. 6 kaffeskedar av modell "Svensk", samtliga stämplade GAB, knivarna med stålblad, vikt exkl. knivar ca 434 g

Smärre slitage

670728

2019-08-28