Hertha Hillfon stor stengodsskulptur
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
HERTHA HILLFON, skulptur, stengods, i form av liggande hjort med horn, glaserad i grått och ljusgrönt, ej signerad, höjd ca 39, längd ca 38 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
LITTERATUR: Tore Wretman, Mat & Minnen, Bra Böcker 1987, avbildad sidan 9
Nagg, mindre lagning
670755
2019-09-29