Hertha Hillfon stor stengodsskulptur

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

HERTHA HILLFON, skulptur, stengods, i form av liggande hjort med horn, glaserad i grått och ljusgrönt, ej signerad, höjd ca 39, längd ca 38 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Tore Wretman, Mat & Minnen, Bra Böcker 1987, avbildad sidan 9

Nagg, mindre lagning

670755

2019-09-29