Bordspendyl brons senempire
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSPENDYL, brännförgylld brons, Frankrike, 1800-talets andra kvartal, senempire, dekor i form av kvinna med skära och kärve, höjd ca 34 cm, nyckel, pendel, sockel samt kupa i glas medföljer
PROVENIENS: Eric Cervin, Haneberg säteri, Södermanland
Bakstycke samt dekorelement sakans
670766
2019-08-29