Bordspendyl brons senempire

Bordspendyl brons senempire
Bordspendyl brons senempire
Bordspendyl brons senempire
Bordspendyl brons senempire
Bordspendyl brons senempire
Bordspendyl brons senempire
Bordspendyl brons senempire
Bordspendyl brons senempire
Bordspendyl brons senempire
Bordspendyl brons senempire

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

BORDSPENDYL, brännförgylld brons, Frankrike, 1800-talets andra kvartal, senempire, dekor i form av kvinna med skära och kärve, höjd ca 34 cm, nyckel, pendel, sockel samt kupa i glas medföljer

PROVENIENS: Eric Cervin, Haneberg säteri, Södermanland

Bakstycke samt dekorelement sakans

670766

2019-08-29