Takarmatur 1940-tal
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKARMATUR, 1940-tal, sannolikt Hans Bergström för Atelje Lyktan, pergament papper på metallstomme, mässingsknoppar, sockel i mässing, höjd ca 68, diameter ca 30 cm
Bruksslitage, damm, gulnad, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
670773
2019-08-27