Takarmatur 1940-tal

Takarmatur 1940-tal
Takarmatur 1940-tal
Takarmatur 1940-tal
Takarmatur 1940-tal
Takarmatur 1940-tal
Takarmatur 1940-tal
Takarmatur 1940-tal
Takarmatur 1940-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TAKARMATUR, 1940-tal, sannolikt Hans Bergström för Atelje Lyktan, pergament papper på metallstomme, mässingsknoppar, sockel i mässing, höjd ca 68, diameter ca 30 cm

Bruksslitage, damm, gulnad, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

670773

2019-08-27